No dobrze, ale czym wobec powyższego jest odwrotna pożyczka hipoteczna?

W zasadzie przedstawia się to w ten sposób, że oddaje się instytucji finansowej swój dom, za środki proponowane przez bank, w tej chwili instytucja przelewa na rachunek w jednej transzy całość umówionej sumy, albo wypłaca jakąś część ustalonej kwoty przez uzgodnioną z sprzedawcą mieszkania ilość okresów. Najważniejsze jest, że posiadacz domu może zamieszkiwać w sprzedawanym lokalu aż do swoich ostatnich dni.
Równocześnie instytucja respektuje ryzyko, że nieruchomość wytrzyma do czasu, kiedy da radę nią w pełni zarządzać. Pewnie stąd ocenia się, że sumy transakcyjne, którą otrzymuje sprzedający podmiot, osiągną najwyżej sześćdziesiąt procent bieżącej wartości.
Niemniej jest to sensowna możliwość dla przykładowo emerytów, co pragnęliby podwyższyć swoją emeryturę, oraz nie mają komu, względnie nie chcą podarować mieszkania potomnym. Przyjmując, że po przejściu na emeryturę, powinniśmy liczyć na dochody stanowiących od 30 do sześćdziesięciu % ostatniej wypłaty, którą dostaniemy w pracy, odwrotna hipoteka jest naprawdę dobrym rozwiązaniem, które w życiu emeryta może wiele zmienić.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz